PDF Drukuj

Dla kogo zbieramy nakrętki?

Weronika Kołodziejska, to dziewczynka z niepełnosprawnością z Borkowa (gmina Inowrocław), urodzona w grudniu 2007r. Przyszła na świat w szóstym miesiącu ciąży.

Ważyła niecały kilogram. Lekarze przez ponad dwa miesiące walczyli o jej życie. Udało się, jednakże dziewczynka ma rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, problemy z układem moczowym. Nie chodzi. Przeszła kilka operacji i nadal boryka się z przeróżnymi problemami zdrowotnymi. Jest pod stałą opieką specjalistów-neurologa, urologa, ortopedy, chirurga, okulisty i lekarza rehabilitacji. Stąd też konieczność długiej i kosztownego leczenia oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Aby pomóc Weronice, uczniowie naszej szkoły zbierają dla niej nakrętki. Przekazywane są one Rodzicom-Katarzynie i Maciejowi Kołodziejskim, którzy za 1 kg nakrętek (300-500 sztuk) uzyskują 1zł i przeznaczają na rehabilitację córki. Weronika występowała w świątecznych spotach telewizyjnych reklamujących działalność Fundacji "Nie jesteś sam". Wielokrotnie była również bohaterką artykułów w "Gazecie Pomorskiej". To niezwykła dziewczynka, która walczy z chorobą, a przy okazji zaraża optymizmem wszystkich swoich rozmówców, o czym mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły.
Kto chce pomóc, może wpłacić pieniądze na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" (Bank Pekao SA Warszawa, nr: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 z dopiskiem - darowizna na leczenie i rehabilitację Weroniki Kołodziejskiej) lub też przekazać 1% podatku - KRS: 0000037904; cel szczegółowy - Kołodziejska Weronika (6954). Weronika wraz z Rodzicami dziękuje za dotychczas zebrane nakrętki.

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl