PDF Drukuj

Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

Nasza szkoła przystąpiła w bieżącym roku szkolnym  do projektu Cyfrowobezpieczni. Jest to projekt propagujący bezpieczeństwo w sieci, zwiększający wiedzę i świadomość na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa jest po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.
W dniu 16.11.2017r. odbył się Szkolny  Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Uczniowie z klas piątych i szóstych na 4 godzinie lekcyjnej mieli spotkanie z edukatorem bezpieczeństwa cyfrowego, które odbyło się w sali gimnastycznej. Podczas spotkania zaproszony gość przedstawiał i omawiał różne aspekty bezpieczeństwa związanego z używaniem Internetu i urządzeń cyfrowych. Ponadto dwie klasy piąte i klasa trzecia miały dodatkowe lekcje z edukatorem w ramach zaplanowanego dnia. Na zakończenie spotkania zaproszeni zostali nauczyciele z naszej szkoły, którzy wzięli  również udział w szkoleniu.

Notatkę sporządził: J. Krokos

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl