PDF Drukuj

Szkolny Klub Wolontariatu "Razem możemy więcej”
Głównym celem programu Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,Razem możemy więcej” było zapoznanie dzieci z ideą wolontariatu i jej promocja w szkole jak również zaangażowanie dzieci do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym. Naszymi działaniami chcemy rozwijać postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy innych osób, kształtować otwartość i wrażliwość, życzliwość ii bezinteresowność. Chcemy również uświadomić dzieciom, że działalność w Szkolnym Klubie Wolontariatu to nie tylko tworzenie więzi międzyludzkich ale również inspirowanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Członkami SKW są wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły, opiekunami natomiast p. M. Lewandowska oraz p. J. Czubachowski.
Zbiórka środków czystości dla najuboższych rodzin organizowaną przez Stowarzyszenie Piękne Anioły
W czerwcu br. wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,Razem możemy więcej” zorganizowali wśród uczniów klas 0-VII naszej szkoły zbiórkę środków czystości. Ogólnopolska akcja ,,Czysty Aniołek 2018” zainicjowana została po raz piąty przez Stowarzyszenie Piękne Anioły. Patronat objął Rzecznik Praw Dziecka. Działania miały na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin i przekazanie ich do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej (w Janikowie), skąd trafią do potrzebujących rodzin zamieszkałych na terenie naszego miasta. Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z wolontariuszami bardzo dziękują wszystkim Rodzicom i dzieciom, którzy poparli nasze działania. Za udział w akcji zostały przyznane punkty do rywalizacji w konkursie ,,Klasa na 6”.
Radosne kartki
W czerwcu br. wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu ,,Razem możemy więcej” oraz wszyscy inni chętni uczniowie naszej szkoły własnoręcznie, z wielkim zaangażowaniem wykonali kartki i zredagowali życzenia dla chorych, przebywających w szpitalu rówieśników. Chcieli w ten sposób sprawić chociaż odrobinę radości małym pacjentom, aby choć przez chwilę zapomnieli o swej chorobie. Uczniowie naszej szkoły klas V-VII opisywali swoje marzenia, zainteresowania oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Wykonane kartki przesłane zostały do Fundacji “Gdy Liczy się Czas”, skąd trafią do dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Sądzimy, że naszymi działaniami wywołamy uśmiech na twarzach małych pacjentów.

Notatkę sporządziła: M. Lewandowska

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl