PDF Drukuj

SKŁAD RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 


Przewodniczący
Igor Giża kl. VIII b

 

Z-ca przewodniczącego
Dominik Matuszewski kl. VII a

 

Łącznik klas VIII

Aleksandra Balmowska   kl. VIII a


Łącznik klas VII

Sabina Bujak  kl. VII b


Łącznicy klas VI:
Amelia Wonorska   kl. VI a
Jakub Krajewski   kl. VI a


Łącznicy klas V:

Julia Brzęczak kl. V d
Maja Świątkowska kl. V e


Łącznicy klas IV:

Agata Puchalska  IV b
Zofia Kośmider kl. IV d


Opiekunowie:

1. Lilianna Krukowska - klasy VI - VIII
2. Karolina Ochocka - klasy VI - VIII
3. Teresa Jaszcz - klasy IV - V

Poczet flagowy na rok szkolny 2018/2019

Skład I
chorąży: Filip Chabasiński  kl. VIII d
asysta:
Aleksandra Balmowska  kl. VIII a
Nikola Sołowska  kl. VIII a

"9 listopada podczas akademii z okazji Święta Niepodległości"

Skład II
chorąży:  Michał Strzyżewski kl. VII b
asysta:
Jagoda Kotwikowska kl.VI b
Maja Malinowska  kl. VI b

"19 października 2018 r. podczas Uroczystości  Pasowania Pierwszoklasistów na Uczniów Szkoły Podstawowej w Janikowie"

 


Rozpoczynamy rok szkolny 2018/2019

Trzeciego września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.  Pamiętaliśmy o uczczeniu pamięci Polaków, którzy ponieśli śmierć, walcząc o wolność naszej ojczyzny, zapaleniu zniczy i złożeniu kwiatów w miejscach pamięci narodowej.

Uroczystość prowadził przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Igor Giża z klasy VIII b.

 

 

Opracowała: L.Krukowska

Wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego w klasach IV - V

20 września 2018 r. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Samorządu Uczniowskiego
i na opiekuna SU w budynku szkoły przy ulicy Głównej na rok szkolny 2018/2019.  
Do Rady Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani:
1. Agata Puchalska  klasa IV b
2. Zofia Kośmider klasa IV d
3. Julia Brzęczak klasa V d
4. Maja Świątkowska V e

Funkcję  opiekuna SU pełnić będzie Pani Teresa Jaszcz.
Wybory przeprowadzili przedstawiciele SU: Igor Giża, Ola Balmowska i Wiktoria Mendelewska, którzy też brali udział w liczeniu głosów.
Gratulujemy samorządowcom i Pani T. Jaszcz.
Wszystkim życzymy  przyjemnej pracy.

Opracowała: L.Krukowska

 

„DZIEŃ CHŁOPCA”
We wtorek 2 października 2018 roku dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego z okazji „Dnia Chłopca” przygotowały audycję. W żartobliwy sposób przybliżyły związki  cech charakteru, sposobu życia z męskimi imionami. Prezentację  przeplatały  utworami muzycznymi starszymi i współczesnymi. Na koniec prowadzące złożyły życzenia wszystkim chłopcom oraz panom pracującym w szkole.

Opracowała: L.Krukowska

Szczęśliwy numerek

Od poniedziałku, czyli od 1 października 2018 r., rozpoczynamy losowanie „Szczęśliwego numerka”.
SZCZĘŚLIWY NUMEREK  - REGULAMIN
ROK SZKOLNY 2018 /2019
1.    Każdy ma prawo do szczęścia.
2.    „Szczęśliwy numerek” będzie zawierał liczby od 1 do 24, które odpowiadają przypisanemu numerowi w dzienniku lekcyjnym.
3.    Liczba raz wylosowana nie będzie brała udziału w dalszych losowaniach, aż do wylosowania ostatniego numerka.
4.    „Szczęśliwy numerek” zwalnia z:
- odpowiedzi ustnej,
- zadanych zadań domowych.
5.  „Szczęśliwy numerek”  będzie losowany codziennie o godzinie 7:50,  przez przedstawiciela SU w  obecności jego opiekuna lub innego nauczyciela, a  następnie wywieszany na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego.
6.    Jeżeli uczeń chce, mimo wylosowanego „Szczęśliwego numerka” może skorzystać z prawa do odpowiedzi lub sprawdzenia zadania domowego.
7.    Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego numer z dziennika, traci możliwość wykorzystania go – czeka do następnej kolejki losowania.
8.    „Szczęśliwy numerek” obowiązuje od 1 października 2018r. do 7 czerwca 2019r.

 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w klasach IV-V

Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela przypada w tym roku w niedzielę, a więc w naszej szkole już w piątek 12 października rozpoczęły się jego obchody. W podziękowaniu za trud wkładany w edukację i wychowanie, przedstawiciele Rady Uczniowskiej klas IV - V złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie przygotowane laurki oraz symboliczne róże wszystkim nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Również uczniowie poszczególnych klas obdarowali swoich wychowawców i nauczycieli szczerymi życzeniami i kwiatami. W tym dniu także ze szkolnego radiowęzła popłynęły serdeczne słowa od uczniów, przeplatane pięknymi piosenkami. Było bardzo wesoło!

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje starszym kolegom i koleżankom z gimnazjum za pomoc w przygotowaniu muzycznej audycji.

Notatkę przygotowała T. Jaszcz.

„DZIEŃ NAUCZYCIELA”
„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania.”
 (B. Conklin)

Z okazji „Święta Edukacji Narodowej” 13 października 2018 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego klas VI-VII wręczyli nauczycielom kartki z życzeniami.

Opracowała: L.Krukowska

Szkolne ANDRZEJKI

27 listopada, a więc jeszcze przed wigilią świętego Andrzeja, uczniowie klas IV i V mogli usłyszeć co czeka ich w przyszłości.Do wróżb andrzejkowych zaprosiły uczennice, które profesjonalnie zdradzały tajemnice z bliższej lub dalszej przyszłości - kto kim będzie, jakie imię będzie miał wybranek lub wybranka serca i wiele, wiele innych. Było dużo śmiechu, ale niektóre przepowiednie zostały potraktowane bardzo poważnie. Miejmy nadzieję, że się spełnią - oczywiście tylko te dobre!

Kącik wróżb przygotowały uczennice SU - Julka Brzęczak, Maja Świątkowska, Agata Puchalska i Zosia Kośmider oraz ich koleżanki - Ola Mazurek, Amelia Hainchet, Nikola Paszek, Weronika Bednarek i Iga Błażejewska.
Notatkę sporządziła T. Jaszcz.

Dyskoteki

28 i 29 listopada 2018r. uczniowie klas VI - VIII bawili się uczestnicząc w szkolnych dyskotekach andrzejkowych.

 

Mikołajkowa niespodzianka
Uczniowie naszej szkoły byli w tym roku wyjątkowo grzeczni, bo 6 grudnia przybył do Janikowa mikołajkowy orszak złożony z Mikołajów (trzy panie dyrektor i przewodniczący SU) wraz z zastępem elfów (przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego). Wręczyli wszystkim dzieciom słodkie niespodzianki - czekoladowe batoniki - ufundowane przez Radę Rodziców. Było to zaskakujące, ale bardzo miłe spotkanie. I jak tu nie wierzyć w istnienie świętego Mikołaja?

 

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną upłynął w naszej szkole w świątecznej atmosferze. Śpiewaliśmy kolędy, zasiedliśmy do klasowych stołów wigilijnych, obdarowywaliśmy się upominkami i wszyscy wszystkim składali świąteczne życzenia. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego kl. IV-V wręczyli nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły przygotowane własnoręcznie piękne kartki z życzeniami spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym 2019 Roku.

Notatkę przygotowała: Teresa Jaszcz

 

 

APEL SUKCESÓW

 

WALENTYNKI
14 lutego, to radosny i magiczny dzień św. Walentego, w którym obdarowujemy się słodkościami oraz kartkami z wyrazami sympatii do najbliższych nam osób. W naszej szkole w tym szczególnym dniu każdy uczeń otrzymał słodki upominek z życzeniami radości na cały długi rok. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, aby uczniowie klas IV i V mogli przekazać "walentynki" za pomocą poczty walentynkowej oraz przesłać muzyczne życzenia przez szkolny radiowęzeł. Muzyczną oprawę pomogły przygotować uczennice gimnazjum, za co im bardzo dziękujemy. Było bardzo wesoło i serdecznie.
 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl