PDF Drukuj

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Recytatorzy z klas VI-VIII   zaprezentowali  swoje umiejętności aktorskie  w Szkolnym  Konkursie  Recytatorskim  DLA NIEPODLEGŁEJ  „Kocham moją Ojczyznę”, który odbył się w naszej szkole w dniu 24 września 2018r.  Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas VIa, c, d, VIIa,b,c oraz z VIIIa. Wszyscy uczestnicy  przygotowali piękne interpretacje wierszy, których z przyjemnością wysłuchało jury w składzie:  p. Sabina Śmigielska i p. Małgorzata Pęziak.

W kategorii  klas VI -  I miejsce zdobył Jakub Brończyk z klasy VIc za recytację  Inwokacji „PanaTadeusza” Adama Mickiewicza, II miejsce – Iga Domagała z VId,  III miejsce – Marek Karaszewski z VId i Michalina Klupczyńska z VIc, a wyróżnienie otrzymał Aleksander Domaniewski z VIa.

W kategorii klas VII-VIII -  I miejsce  przyznano  Julce Rucie z klasy VIIb za prezentację utworu „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Michaliny Wisłockiej, II miejsce- Sebastianowi Andrzejewskiemu  z VIIIa,  III – Zuzannie Puchalskiej z VIIc, a wyróżnienie – Wiktorowi Jędrzejewskiemu z VIIa.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymają nagrody i zaprezentują swoją recytację na apelu podsumowującym I semestr nauki, a  Jakub Brończyk i Julka Ruta wezmą udziałw 41.Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Kujawskiej im.Franciszka Becińskiego w Inowrocławiu, który odbędzie się 20października.

Opr. M.Pęziak

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl