PDF Drukuj

Tydzień Świadomości Dysleksji
„Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony” – pod takim hasłem w dniach od 01 do 07 października 2018r. przebiegał Europejski Tydzień Dysleksji. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły zachęceni zostali do prezentowania swoich umiejętności, które „napędzają” ich do pokonywania trudności w czytaniu, pisaniu i liczeniu. Podczas zajęć lekcyjnych, jak i pozalekcyjnych czytali i słuchali baśni sławnego dyslektyka J.Ch.Andersena. Nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III wylepiali z plasteliny litery, wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Korzystając z propozycji umieszczonych na szkolnej gazetce, wykonywali ćwiczenia relaksacyjne, ułatwiające naukę. Natomiast uczniowie z klas IV-V wykonywali prace plastyczne związane z baśniami J.Ch. Andersena. Na zajęciach z wychowawcą zapoznani zostali z zestawem ćwiczeń, które mogą wykorzystać podczas odrabiania lekcji. Z tej okazji uczniowie z klas I-VIII uczestniczyli również w konkursie „Mistrz Przepisywania”. Rodzicom i nauczycielom zaproponowano zapoznanie się z tematycznymi artykułami umieszczonymi na stronie Superkid. Dla rodziców pracownicy PPP w Inowrocławiu zaplanowali przeprowadzenie prelekcji n/t dysleksji oraz indywidualne konsultacje z pedagogiem i psychologiem. 

W Tygodniu Świadomości Dysleksji, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w szkolnym konkursie „Mistrz Przepisywania”.
Wśród uczniów klas II i III tytuł „Mistrza Przepisywania” wywalczyła Amelia Bąkowska – uczennica klasy IIIa, bezbłędnie przepisując podany tekst. Na wyróżnienia zapracowali uczniowie, którzy popełnili jeden błąd: Natalia Gadaszewska  i Lena Szkapiak – uczennice z klasy IIIb oraz Nikodem Kubicki, również z tej klasy, jak i drugoklasiści z klasy IIa: Gabriel Marczewski i Marcel Lewandowski.
Wyróżnionym uczniom gratulujemy.

Notatkę przygotowały: M. Płuciennik, K. Bednarek

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl