PDF Drukuj

Wielka Liga Czytelników
W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Jest to projekt skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie:
promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
tworzenie społeczności aktywnych czytelników w kraju;
wspieranie wartościowych form promocji czytelnictwa poprzez tworzenie platformy wymiany najlepszych praktyk proczytelniczych.
Konkurs przebiega w czterech etapach: szkolno-biblioteczny, powiatowy, półfinały wojewódzkie, finał ogólnopolski. Etap pierwszy konkursu rozpoczął się 6 listopada 2018 r. i trwa do  31 stycznia 2019 r. Celem pierwszego etapu jest wyłonienie po trzech uczestników etapu powiatowego w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy 1- 4 i 5 - 8. Uczestnicy pierwszego etapu zdobywają sprawności poprzez czytanie wybranych książek i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów.  Do konkursu w naszej szkole zgłosiło się 30 uczniów z klas 2 – 7. Trzymamy za nich mocno kciuki i życzymy powodzenia oraz sukcesów w kolejnych etapach.
Notatkę sporządziła: Dorota Domańska

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl