PDF Drukuj

Apel Sukcesów dla klas VI-VIII

11 stycznia 2019 roku odbył się Apel Sukcesów zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Podsumowano na nim wyniki I semestru roku szkolnego 2018/2019.

Średnia ocena ucznia naszej szkoły wyniosła 3,75. Wśród klas szóstych najwyższą średnią, tj. 4,09 może pochwalić się klasa VI c, z klas siódmych najwyżej uplasowała się VII a ze średnią 4,12, a 3,64 to najwyższa średnia ocen z klas ósmych, którą osiągnęła klasa VIII b.

Najlepszym wynikiem wśród klas VI -VIII może więc pochwalić się klasa VII a osiągając 4,12.
Najwyższą średnią ocen w szkole, tj. 5,57 zdobył Kacper Krokos z klasy VIII c, najlepszą siódmoklasistką okazała się Julia Ruta z VII b ze średnią 5,43, najwyższą średnią wśród szóstoklasistów ma Agata Trela z kl. VI a - 5,36.
Średnia 4,75 i wyżej, zachowanie bardzo dobre lub wzorowe to cechy prymusów, których
 w szkole mamy 34. Najwięcej prymusów mają klasy VII a - 6 oraz VI c - 5, są to też klasy mające najwyższe średnie na swoich poziomach.
Klasą z najwyższą frekwencją jest VI d - 91,52%. Niemal stuprocentową frekwencją mogą się pochwalić uczniowie: Patryk Wikarski z klasy VI c, Jakub Olszewski - VI d oraz Daria Kaźmierczak z klasy VII a.
Oprócz podsumowania osiągnięć na apelu wręczono dyplomy i nagrody w konkursach, które odbywały się w trakcie całego semestru.
Pani Dyrektor Danuta Świetlik wręczyła podziękowania za udostępnienie pamiątek rodzinnych na wystawę „Dla Niepodległej”.
Nagrodzono laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Kocham moją Ojczyznę”, Wojewódzkiego Konkursu Literackego „Mamy Niepodległą” oraz podsumowano XI edycję programu Insta.Ling - ortografia języka polskiego . W dalszej części przedstawiono zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plastycznego Autoportret Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, Szkolnego Konkursu „Mistrz Przepisywania 2018” zorganizowanego w ramach Europejskiego Dnia Świadomości Dysleksji, konkursu fotograficznego „Miejsca Pamięci Narodowej w obiektywie - Niemi świadkowie historii” oraz Szkolnego Konkursu na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku rosyjskim.
Na środek zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się w Konkursach Przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy do etapu rejonowego. Szczególnie pogratulowano tym, przed którymi jeszcze zmagania na szczeblu wojewódzkim.
Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Świetlik, która życzyła zebranym udanych
 i bezpiecznych ferii.

Notatkę sporządziła: L. Krukowska

 

 

 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl