PDF Drukuj
wtorek, 11 czerwca 2013 21:52
Program eTwinning
W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła przystąpiła do Programu eTwinning – Europejskiej społeczności szkolnej. eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
 W kwietniu udało nam się znaleźć partnera do pierwszego projektu i jest nim szkoła podstawowa z Litwy. Obecnie realizujemy projekt pt. Learn English through storytelling and music. Celem tego projektu było przygotowanie przedstawienia w języku angielskim włączając w to piosenki. Nasza szkoła przygotowała współczesną wersję Kopciuszka. Szkoła z Litwy przysłała nam nagranie przedstawiające historię magicznej pałeczki. Ostatnim zadaniem do zrealizowania pozostała wideo rozmowa na temat wrażeń z obejrzanych filmów oraz poznanie się uczestników projektu.
Oto nasz parter szkoła podstawowa z Litwy. Prezentacja
 
 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl