PDF Drukuj
NASZA SZKOŁA LAUREATEM AKCJI „JA I TY BEZPIECZNI W SZKOLE”
Rok szkolny 2012/2013 Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło Rokiem Bezpiecznej Szkoły i w ramach podejmowanych działań zorganizowało akcję mającą na celu angażowanie środowisk szkolnych do podejmowania aktywności w zakresie szeroko pojętej problematyki bezpieczeństwa.
Do udziału w akcji przystąpiło ponad tysiąc trzysta szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, które miały za zadanie złożyć raport z podejmowanych działań z zakresu bezpieczeństwa. My również przystąpiliśmy do udziału w tym przedsięwzięciu. Działania w młodszej grupie wiekowej koordynowała p.Iwona Szczutkowska, a w starszej  - p.Magdalena Płuciennik.
Po przeanalizowaniu złożonych wniosków Ministerstwo Edukacji Narodowej, wraz z Kuratorami Oświaty oraz kapitułą akcji, wyłoniło finalistów, a my znaleźliśmy się wśród 16 laureatów akcji „Ja i Ty -  bezpieczni w szkole", którzy zaproszeni zostali na uroczystą galę, podsumowującą Rok Bezpiecznej Szkoły, połączoną z wręczeniem nagród dla wyróżnionych szkół. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 23 im. Edwarda Szymańskiego w Warszawie, gdzie Pani Dyrektor Ewa Foss odebrała z rąk Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas list gratulacyjny i certyfikat laureata Roku Bezpiecznej Szkoły. W uroczystości wzięli udział również: S. Chmielewski – wiceminister sprawiedliwości, A. Sopoliński – wiceminister zdrowia, Z. Szalczyk – wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, M. Michalak – Rzecznik Praw Dziecka. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Jerzego Owsiaka - prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dla którego zdrowie najmłodszych jest najważniejsze.
Tytuł laureata dla naszej szkoły traktujemy jako cenne wyróżnienie, gdyż podejmowane  działania z zakresu bezpieczeństwa zawsze były, są i będą naszym priorytetem.
Opracowała: Magdalena Płuciennik
 
Treść listu gratulacyjnego
Link do strony - podsumowania Roku Bezpiecznej Szkoły
 
 Szkoła Podstawowa
 w Janikowie

ul. Biskupa Michała Kozala 3
88-160 Janikowo
tel./fax (52) 3514-448
tel./fax (52) 3514-446
mail: spjanikowo@janikowo.com.pl